Wybór technologii druku względem możliwości i oczekiwań

Wybór technologii druku względem możliwości i oczekiwań
01 Lip
11:24

Oczywiste jest to, że reklama w każdej firmie jest ważna, żeby nie powiedzieć bardzo ważna. Myśląc o kampaniach reklamowych, należy przede wszystkim spojrzeć na możliwości, jakie w tym aspekcie daje nam dziś rynek. Ten wychodzi obecnie naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom klientów, a więc łatwiej jest znaleźć produkt, który w pełni będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Na pewno dotyczy to także i technologii druku, który w reklamie jest przecież absolutną podstawą. Wyróżnić możemy tu między innymi druk laserowy i offsetowy. Przyjrzyjmy się każdej technologii z osobna.

Druk laserowy

Jeżeli mielibyśmy wspominać o zaletach druku laserowego, to przede wszystkim skupić się powinniśmy na szybkości realizacji zamówienia, co jest bardzo ważne. Wielu klientów uważa, że druk laserowy sprawdza się najlepiej przy większych zamówieniach, gdyż wraz ze wzrostem liczby egzemplarzy spada ich cena. Na pewno jest to prawda, ale tylko po części. Należy bowiem mieć na uwadze, że jest on opłacalny tylko przy wydruku nakładu sięgającego kilkudziesięciu czy kilkuset egzemplarzy. Tą techniką wykonać możemy między innymi ulotki reklamowe, wizytówki, foldery, katalogi, ale też zaproszenia. Wcale nieprzypadkowo zaproszenia wymieniliśmy tu jako ostatnie. Otóż należy zaznaczyć, że druk laserowy umożliwia personalizację poszczególnych egzemplarzy, nie wydłużając przy tym czasu realizacji zamówienia.

Druk offsetowy

Podobne artykuły reklamowe możemy otrzymać, decydując się na druk offsetowy. Nie oznacza to jednak tego, że pomiędzy jedną a drugą techniką nie ma żadnej różnicy, bo rzecz jasna jest inaczej. Otóż także, jak i przy druku laserowy druk offsetowy sprawdza się przy większych nakładach. Te jednak liczymy tu w tysiącach czy nawet dziesiątkach tysięcy. Wówczas jest on najbardziej opłacalny, a przecież to właśnie opłacalność inwestycji zazwyczaj przy takim wyborze jest decydująca. Jednakże musimy pamiętać o tym, że posługując się tą technologią, nie mamy możliwości personalizowania egzemplarzy, a każda kolejna odbitka jest kopią poprzednich.

»
2 Comments

  Darek

  2 września 2015 at 11:24

  Wydaje mi się, że lepszy i to zdecydowanie jest druk laserowy.

  Przemek

  23 września 2015 at 11:24

  Ja akurat uważam zupełnie inaczej. Jak dla mnie to offsetowy ma znacznie więcej zalet. Szkoda tylko, że nie da się w nim personalizować wydruków.

Dodaj komentarz