Jaką technikę zastosować w druku wielkoformatowym?

Jaką technikę zastosować w druku wielkoformatowym?
15 Lip
11:25

Jeśli jako przedsiębiorcy zgłaszamy się do drukarni, zazwyczaj robimy to w celu wydruku materiałów reklamowych. W zdecydowanej większości mówimy tutaj o niewielkich materiałach poligraficznych takich jak wizytówki czy ulotki. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że druk reklamowy może mieć też znacznie większy format. Wówczas mówimy o druku wielkoformatowym. Tak jak w zwykłym procesie drukarskim, tak i tutaj skorzystać możemy z kilku różnych technik. Która w związku z tym będzie najlepsza?

Warunki atmosferyczne

Jeżeli mówimy o druku wielkoformatowym, przede wszystkim powinniśmy wspomnieć tutaj o tym, iż wszelkie reklamy o wielkim formacie na ogół znajdują się na zewnątrz. W związku z tym całkiem oczywiste jest to, że narażone są one na działanie warunków atmosferycznych takich jak słońce czy deszcz. Warto w związku z tym postawić na technikę, która sprawi, że grafika nie będzie narażona na negatywne skutki ich działania. Która technika nam to umożliwia?

Druk solwentowy twardy

Na pewno pod tym względem bardzo dobrze sprawdzi się solwent twardy, a więc nic innego jak druk solwentowy twardy. Jest on odporny zarówno na działanie wody, jak i niskich czy wysokich temperatur.

Druk solwentowy miękki

Całkiem nie najgorszym w tym przypadku wyborem jest także druk solwentowy miękki, który także jest po części odporny na warunki atmosferyczne, a dodatkowo jest bardziej precyzyjny.

Druk UV

Nie można nie wspomnieć też o technologii druku UV. Bardzo istotne jest tutaj to, że dzięki tej technologii możliwe jest drukowanie na materiałach sztywnych. Oczywiście także technologia ta sprawia, iż grafika odporna jest na czynniki atmosferyczne.

Będąc zainteresowanym drukiem wielkoformatowym, najlepiej jest postawić na jedną z trzech powyższych technik. Więcej informacji o każdej z nich uzyskacie Państwo w drukarniach, które będą odpowiadać za przygotowanie zamówionej grafiki.

« »
3 Comments

Dodaj komentarz