Kiedy postawić na druk laserowy?

Kiedy postawić na druk laserowy?
15 Sie
11:27

Wiele firm poligraficznych przekonuje swoich klientów, że druk laserowy, to bezapelacyjnie najlepsza technika druku. Niemniej jednak nie do końca jest to prawda, ponieważ jak się okazuje, tylko w określonych sytuacjach na taką technologię warto jest postawić. Oczywiste jest to, że zalet druk laserowy ma bez liku, ale nie oznacza to tego, że zawsze i w każdej sytuacji należy się na niego decydować, gdyż niekiedy możemy narazić się na dość duże straty finansowe.

Druk niskonakładowy

Zacznijmy tutaj od tego, że druk laserowy sprawdza się przede wszystkim wtedy, kiedy nie jesteśmy zainteresowani drukiem dużej liczby poszczególnych egzemplarzy. Nie będzie w związku z tym przekłamaniem, jeśli stwierdzimy, że jest to druk niskonakładowy.

Jakość

Inną sprawą jest natomiast to, że jakość druku laserowego jest niższa od jakości druku offsetowego i jest to zauważalne gołym okiem. Wprawdzie przy plakatach rozdawanych na ulicach większej różnicy to nie robi, ale jeśli na przykład chodzi już o wizytówki, to na pewno może to być spory kłopot. Nie każdą drobną czcionkę oraz grafikę możemy tu wydrukować w takiej wersji, w jakiej zachowana ona była na pliku.

Trwałość

Dodajmy jeszcze, że tusze wykorzystywane w druku laserowym nie są zbyt odporne na warunki atmosferyczne. Źle na nie działają tak opady deszczu, jak i słońce. Dlatego też w przypadku poszczególnych egzemplarzy, które przez długi czas mogą być na nie narażone, lepiej jest rozważyć druk w innej technologii.

Personalizacja egzemplarzy

Mimo wszystko nie możemy ukazywać tego druku w złym świetle. Jeśli mówimy o technologiach druku, to na pewno jest to ścisła czołówka. Wśród zalet druku laserowego wymienić możemy choćby personalizację poszczególnych egzemplarzy, co w praktyce oznacza tylko tyle, że każdy egzemplarz może się od siebie różnić. Nie ma jednak konieczności drukowania każdego z nich z osobna. Poszczególne dane możemy dowolnie modyfikować.

« »
2 Comments

Dodaj komentarz