Na czym drukuje się wielki format w druku cyfrowym?

1    Format  admin
Na czym drukuje się wielki format w druku cyfrowym?
23 Sie
11:28

To, że drukować możemy dziś nie tylko na małych, ale także i dużych, a nawet bardzo dużych formatach jest oczywiste, bo chyba każdy z nas z takim drukiem się spotkał. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, bo wystarczy wyjrzeć za okno, aby element wydrukowany w takiej formie znaleźć. Jeśli mówimy o druku wielkoformatowym, postawić możemy na wielkoformatowy druk cyfrowy i laserowy. Jako że znacznie większe możliwości daje nam ten pierwszy, to właśnie tej technologii powinniśmy się przyjrzeć bliżej. Jednakże nie będziemy opisywać tutaj samej techniki druku, a skupimy się na zastosowaniu wielkoformatowego druku cyfrowego.

Banery reklamowe

Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy wymienić tu wszelkiego rodzaju banery, z którymi spotykamy się każdego dnia. Jest to forma reklamy, która nie jest skierowana do każdego z osobna, ale do ogółu klientów. Takie reklamy możemy spotkać w każdym miejscu, choć przede wszystkim są one umieszczane na świeżym powietrzu. Mowa tu o między innymi o wszelkich budynkach, tablicach czy ogrodzeniach.

Folie

Jednak cyfrowy druk wielkoformatowy to nie tylko banery. Bardzo popularne są dziś folie, którymi oklejać możemy choćby samochody, autobusy, tramwaje i inne pojazdy. Jest to reklama mobilna, która przez cały czas na siebie pracuje. Jako że reklamy takie narażone są na działanie czynników atmosferycznych najlepiej, jeśli głównym materiałem takiego druku będzie twardy solwent. Wówczas przez wiele lat taka grafika będzie nam służyć. Ewentualnie można go zastąpić miękkim solwentem, ale w takiej sytuacji należy go dodatkowo zabezpieczyć.

Grafiki do wnętrz

Druk wielkoformatowy to także grafiki do wnętrz, które stanowić mogą fototapety, naklejki, nadruki czy grafiki na szkle. Jako że wydruki takie znajdują się w bezpośrednim środowisku człowieka muszą to być grafiki niewpływające negatywnie na nasz organizm. Na pewno sprawdzą się w związku z tym tutaj wydruki typu lateks, miękki solwent lub ekosolwent.

«
1 Comments

Dodaj komentarz